Clash Royale Bilgi

CLASH ROYALE NEDİR? NASIL OYNANIR?

Clash Royale,Supercell tarafından ilk olarak 2016’da piyasaya sürülmüş ücretsiz bir strateji video oyunudur. Oyun Clash of Clans’taki karakterlerin çoğunu barındırmaktadır. Oyunu Supercell geliştirmiş ve yayınlamıştır. Strateji tabanlı kart oyunudur.

Oyunda tahta, gümüş, altın, dev, büyülü, destansı, süper büyülü, ücretsiz sandık, taç sandığı, turnuva sandıkları efsanevi sandık vardır.Bu sandıklar oyun sonunda çıkabildiği gibi mücevherlerle satın da alınabilir.Bu sandıklardan elde edeceğiniz kartlar ile 8 kartlık deste oluşturarak eşzamanlı olarak diğer çevrimiçi oyuncularla savaşabildiğiniz bu oyunda ayrıca en fazla 50 kişi kapasiteli klanlar da dahildir, klanlarda arkadaşlarınızla sohbet edebilir, onlardan kart isteyebilir, onlara kart verebilir, arkadaşlarınızla dostluk savaşı yapabilir ve klan sandığı için taç biriktirebilirsiniz.Oyunda Sıradan, Ender, Destansı ve Efsanevi olmak üzere 4 çeşit kart türü bulunur.Oyunda amaç oyun sonunda daha fazla kule yıkmaktır.Kral kulesini yıkan taraf oyunu kazanır.Toplam oyun süresi 3 dakikadır.3 dakika sonunda iki oyuncuda aynı sayıda kule yıkmışsa ya da yıkamamışsa oyuna ekstra 1 dakika eklenir. (Dostluk oyunu ise 3 dakika eklenir.) Sonuç değişmesse oyun berabere biter.Beraberlik kupa sayısını etkilemez.Oyunu galibiyet ile bitiren oyuncu rakibin kupa sayısına bağlı olarak kupa alır.

CLASH ROYALE KARTLAR

 • Sıradan Kartlar
  En yüksek 13 seviye olurlar.Oklar,okçular,bombacı,şövalye, iskeletler,minyonlar,barbarlar,top,tesla,minyon sürüsü, çarpma, ateş ruhları,havan,kraliyet devi,elit barbarlar, goblin çetesi ve buz ruhu sıradan kartlardır.
 • Ender Kartlar
  En yüksek 11 seviye olurlar. Ateş topu, silahşör, dev, mini .P.E.K.K.A., goblin kulübesi,valkür,mezar taşı,bomba kulesi,barbar kulübesi,roket,felaket kulesi,domuz binicisi,büyücü,fırın,buz golemi,iksir toplayıcısı,üç silahşör ,mega minyon, koçbaşı ve dart goblini ender kartlardır
 • Destansı Kartlar
  En yüksek 8 seviye olurlar.Prens,cadı,yavru ejderha,iskelet ordusu,goblin fıçısı,yıldırım,balon,dev iskelet,öfke,x-yayı, P.E.K.K.A, dondurma, ayna, zehir, golem, kara prens, korumalar, klon büyüsü, cellat, kasırga ve atıcı destansı kartlardır.
 • Efsanevi Kartlar
  En yüksek 5 seviye olurlar. Oyunda ek olarak bölüm işlevi gören “Arena” adı verilen alanlar bulunur. Bunlar sırasıyla şöyledir;

Lav Tazısı, Cehennem Ejderhası, Buz Büyücüsü, Kıvılcım, Madenci, Tomruk, Mezarlık, Prenses, Oduncu ve Elektro Büyücü efsanevi kartlardır.

İksir

Müsabaka sırasında her 2.8 saniyede 1 İksir yenilenir. Oyun süresinde 1 dakika kaldığında oyuncular her 1.4 saniyede 1 İksir kazanır. İksir Toplayıcısı kartını kullanan oyuncu ekstra İksir kazanabilir(Hiç hasar almamışsa oyun boyu 7 iksir verir.). Müsabaka sırasında bir oyuncu maksimum 10 İksir sahibi olabilir.

Kartların ve kulelerin seviye artışı

Her bir kartın can ve hasar miktarı seviye başına %10 artış gösterir.Kral Kulesi’nin seviyesi tamamen Kral‘ın seviyesine bağlıdır. Kral’ın seviyesi ise hesabınızın Deneyim puanına bağlıdır. Kral Kulesi’nin canı ve verdiği hasar her seviyede %7 artış gösterir.(1.seviyede kral kulesinin canı 2400’dür.) Arena Kulelerinin canı ve verdiği hasar her seviyede %8 artış gösterir.(1.seviyede arena kulesinin canı 1400’dür).

CLASH ROYALE ARENALAR

Oyunun amacı kupa kazanarak arena yükselmektir. Oyunda toplam 11 arena vardır.

Clash Royale oyununu yüklemek için tıklayınız