Askerler

Clash of Clans Askerler / Ordu

Clash of Clans oyununda en önemli içeriklerden biri askerlerdir. Düzenli asker eğitimleri ve üretimleri yapmazsanız başarısız olacağınız kaçınılmazdır. Sizler için hangi askerin ne iş ve ne görev yaptığını derledik.

ASKERLER

KIŞLA

 • Barbar: Muhtemelen oyunun en agresif askeridir. Barınma alanı 1 birimdir. Saldırıda özel bir hedefi yoktur. 20 saniyede yetiştirilir. En yüksek 7 seviyedir. Ayrıca oyunun simgesinde kullanılmıştır.
 • Okçu: Duvarların bir sıra arkasındaki binaları, duvarları yıkmak zorunda kalmadan yok edebilir. Barınma alanı 1 birimdir. 25 saniyede yetiştirilir. En yüksek 7 seviyedir.
 • Dev: Pek hızlı olmasa da önce savunmalara saldırması, güçlü ve dayanıklı olması açısından kullanışlıdır. Barınma alanı 5 birimdir. 2 dakikada yetiştirilir. En yüksek 8 seviyedir
 • Goblin: Oyunun karadaki en hızlı askeridir.(hızı 32 birim). Önceliği altın, iksir ve kara iksir kaynaklarıdır. Barınma alanı 1 birimdir.30 saniyede yetiştirilir. En yüksek 7 seviyedir.
 • Duvar Yıkıcı: Önceliği duvarlar olan bu asker, duvarlara 40 kat hasar verir. Savaşta yıkılacak duvar kalmaz ise diğer binalara saldırır. Barınma alanı 2 birimdir. 1 dakikada yetiştirilir. En yüksek 6 seviyedir.
 • Balon: Top, havan gibi savunmalar ona ateş edemese de canı çok yüksek değildir ve okçu kulesi, büyücü kulesi, hava savunması, havaya ayarlanmış X-Yayı gibi savunmalarla yok edilebilir. Favori hedefi savunmalardır.Oyunun en yavaş birimidir.(hareket hızı 10) Şifacı tarafından canı yenilenemez. Barınma alanı 5 birimdir. 5 dakikada yetiştirilir. En yüksek 7 seviyedir.
 • Büyücü: İlk 3 seviyede ateş topları,4.üncü ve 5.inci seviyede yıldırım , son seviyede ise ışık fırlatır ve çok büyük hasarlar verebilir. Fakat canı çok yüksek değildir.Genellikle arkalarda kolay hasar görebildiği için kullanılırlar.En çok Golem-Pekka saldırılarında kullanılır.Barınma alanı 4 birimdir. 5 dakikada yetiştirilir. En yüksek 7 seviyedir.Oyunda Pekka ve ejderhadan sonra en fazla hasarı veren 3.üncü birliktir.
 • Buz Büyücüsü: Noelde Hediye olarak kısa bir süreliğine gelmiştir.Seviye yükseltilemez.130 canı vardır ve 130 vurur. %50 yavaşlatır. Favori hedefi savunmadır.
 • Şifacı: Kara birimlerinin canını yenileme özelliğine sahiptir.Oyunda saldırı yapmayan tek birim olma özelliğini taşır.Hava tuzakları şifacıya etki eder. Barınma alanı 14 birimdir. 10 dakikada yetiştirilir. En yüksek 4 seviyedir.
 • Ejderha: En güçlü uçan askerdir. Canının fazla olması ve büyük zararlar verebilmesi açısından kullanışlıdır. Balon gibi ejdere de şifacı can veremez. Barınma alanı 20 birimdir. 15 dakikada yetiştirilir. En yüksek 6 seviyedir.
 • P.E.K.K.A: Canı en yüksek kışla askeridir. Hızlı olmasa da gücüyle bu kaybını telafi eder. Yaylı Tuzak ona etki etmez. Barınma alanı 25 birimdir. 15 dakikada yetiştirilir. En yüksek 5 seviyedir. Ancak Yıldırım büyüsü aynı hasarı veremez . P.E.K.K.A kadın mı erkek mi sorusunun cevabı ise kadın olmuştur. Aynı zamanda her seviye atladığında şekil değiştiren tek askerdir. Biraz dengesizlerdir ve genellikle ilk önce dışarıdan dolanırlar.
 • Yavru Ejderha: Ejderhanın bir küçük versiyonudur. Clash of Clans’a Clash Royale’den gelmiştir. En yüksek 4 seviyededir. Barınma Alanı 10 birimdir.
 • Madenci: Duvarların altından kazar. Oyuna güncellemeyle gelen 12. Seviye kışlada eğitilmektedir. En yüksek 4 seviyededir. Barınma Alanı 5 birimdir.

KARA KIŞLA

 • Dalkavuk: Uçan, küçük, mavi yaratıktır. Kara İksir topları fırlatır.Canı çok yüksek değildir. Oyunda hava birlikleri içerisinde en hızlısıdır(hızı 32 birim) ve barınma alanı 2 birimdir. Güdümlü hava mayınları, dalkavuklara etki etmez. 45 saniyede yetiştirilir.En hızlı hava birimidir. En yüksek 7 seviyedir.
 • Yaban Domuzu Binicisi: Duvarların üzerinden (Atlama Büyüsü kullanmadan) atlayabilen tek askerdir. Barınma alanı 5 birimdir. Dev bomba yaban domuzu binicisine 1.5 kat fazla hasar verir. 2 dakikada yetiştirilir. En yüksek 6 seviyedir.
 • Valkyrie: Balta kullanarak savaşır. En az kullanılan asker olmasına rağmen çok güçlüdür. 21 Mart 2016 güncellemesinde canı azaltıldı fakat hasarı arttırıldı ve en popüler asker haline geldi. 2 veya daha fazla binanın arasına girerek hepsini birden yıkar. Barınma alanı 8 birimdir. 5 dakikada yetiştirilir. En yüksek 5 seviyedir.
 • Golem: Ölünce Golemit adlı 2 küçük deve bölünme özelliğine sahip bu yaratığın canı, P.E.K.K.A’nın canının yaklaşık 1.74 katıdır. Çok hızlı olmasa da gücü hızının yerine geçer. Golem savunmayı üzerine çeker, yani golem yolladıktan sonra savunmalar golemden başkasına saldırmaz. Öldüğünde patlar ve hasar verir. Golemitler de patlayınca hasar verir. Barınma alanı rekorunu Lav Tazı ile paylaşır, barınma alanı 30 birimdir. 15 dakikada yetiştirilir. En yüksek 5 seviyedir.
 • Cadı: Yerden iskeletler çıkararak hem karşı tarafa zarar verir, hem kendini korur. Kendisi de lazer ışını fırlatır ama bu yeterli değildir. Barınma alanı 12 birimdir. 10 dakikada yetiştirilir. En yüksek 3 seviyedir.
 • Lav Tazı: Görünüş olarak golemin yanan haline benzer.Öldüğünde lav köpekcikleri çıkarır. 15 dakika da yetiştirilir. İlk seviyedeki canı 5700’dür.
 • Atıcı: Görünüş olarak deve benzer. Elindeki kayayı binalara fırlatarak alan hasarı verir. Kaya, ilk binaya çarptıktan sonra sekip arkadaki binaya da çarpar. Barınma alanı 6 birimdir. 5 dakikada yetiştirilir. En yüksek 3 seviyedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın